Nabízíme Vám - Reportážní fotografii - Reklamní fotografii - Průmyslovou fotografii - Fotografie dle Vašeho zadání - Velkoplošné fotografie - Grafické návrhy - Prospekty, katalogy, kalendáře. Přepnout na český jazyk. Change site language to english.

Fotografické služby

Zdeněk Nikel - profesionální fotograf Praha.

Ve své profesi fotografa se rád věnuji všem fotografickým žánrům - od reportáže přes přírodu, architekturu, reklamu, průmysl, módu, až k volné tvorbě a letecké fotografii.

Krásy přírody

průmyslová fotografie

Moje první profesionální snímky vznikaly v krásných exteriérech Čech i Slovenska pod vedením profesora Plicky, který byl velkým odborníkem na fotografii krajiny a architektury. Dokonalá fotografie naší i cizokrajné přírody dokáží být, jak tím nejlepším doplňkem moderních, klasických, soukromých i veřejných interiérů, tak kvalitním oslovujícím motivem pohlednic, kalendářů, časopisů, publikací..

Reportáž

Reportáž je pro mě neustálým barometrem dokonalého postřehu a schopnosti vystihnout ten nejzajímavější moment okamžiku, který se neopakuje. Zároveň mě podněcuje k neustálému hledání nových podnětů, které dokáží oslovit nejširší veřejnost a dokumentují události kolem nás. Zde jsem měl možnost proniknout a pracovat v prostředí klidném, dramatickém i nebezpečném, dostat se do blízkosti významných osobností, sportovců, ale i obyčejných lidí a jejich chudoby, či nádherného světa zvířat.

Architektura

Fotografie současné i historické architektury, hledání nových záběrů v exteriéru i interiéru, včetně originálních detailů vnímám na každém kroku, a to i na těch nejznámějších místech. Oko fotoaparátu nabízí pohledy, které nám často rychlý život okolo nás nedovolí vidět. Dobře viděný záběr celku či detailu objektu může být velkým překvapením i nejlepší reklamou.

Reklamní fotografie

Reklamní fotografie nás obklopuje na každém kroku a vždy jsem ji vnímal jako souzněním přání zákazníka a mého umu fotografa vystihnou podstatu nabízeného atributu, dát mu pravdivost, krásu a přitažlivost, která osloví. Stále atraktivní a žádanou modelingovou fotografii vždy vnímám jako velký úkol, jak nejlépe najít specifikum osobnosti, především žen v mnoha podobách, které vystihují jak jedinečnost osobnosti, její půvaby i vady na pozadí krásna. Tento druh fotografie vyžaduje neustále studium a hledání stále nových forem jejího konečného zpracování.

Průmyslová fotografie

Průmyslová fotografie pro mě vždy byla a bude žánrem, který potřebuje velkou lásku a cit pro prostor i detail. Nabízí mi práci s nepřeberným množstvím efektů, které dělají i z průmyslové fotografie umělecké dílo plné fantazie a vzrušení. Kvalitní průmyslová fotografie je nejenom reklamou strojírenských firem, sléváren, pivovarů, ale i dobrým doplňkem velkých i malých interiérů.

Letecká fotografie a videozáznamy

Leteckou fotografii jsem vždy vnímal jako odborně nejnáročnější a nejnákladnější druh fotografie. V posledních letech se těší vývoji od pouze odborného pohledu a použití do roviny atraktivního doplňku nákladných interiéru jak firemních, tak soukromých. Její zpracování je možné od velkého záběru do podrobného detailu.

Reference – Design

Nedílnou součástí mé práce je po tvorbě kvalitní fotografie i její následné, neméně důležité zpracování a presentace v designově ztvárněném prospektu, publikaci, katalogu, kalendáři, letáku, bilbordu, expozic.

krásy přírody

Všechny fotgrafické služby:

Vernisáže

Máte zájem o fotografické služby?

Kontaktujte mě